Ostatní léčebné procedury Orea Spa Hotel Cristal

Rezervace ubytování v Marianske Lazne

Ostatní léčebné procedury

Inhalace

K inhalacím se využívají minerální vody, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. K minerálním vodám se mohou přidávat přírodní soli, popř. léky. Inhalace je účinná při léčbě chronických dýchacích potíží, alergií nebo následků nachlazení a infekcí dýchacích cest.

 

Pulsní magnetoterapie
Procedura je prováděna vleže na lehátku, přičemž je ošetřovaná část těla vystavená vlivu umělého magnetického pole (pod tělem nebo okolo těla je umístěn magnetický válec). Vytvoření slabého nebo pulsního magnetického pole okolo těla má za následek dobití magnetické stimulace buněk. Dochází tak k normalizaci metabolismu a regeneraci buněk, čímž je podpořen proces hojení.

 

Individuální léčebné cvičení
Hodiny individuálního léčebného cvičení kvalifikovaným fyzioterapeutem. Cílem je udržení a obnovení fyzických pohybových schopností stejně jako rozvinutí funkčních schopností. Terapie zahrnuje aktivní i pasivní pohyby, mobilizaci a manipulaci, dále pak např. trénování rovnováhy, síly a pružnosti také dechová cvičení.

 

Kneippův chodník
Kneippova kúra je součástí vodoléčby, při které se využívá střídavé působení teplé a studené vody, které podporuje tkáňový metabolismus a prokrvení. Procedura působí velmi dobře rovněž proti stresu a pro relaxaci.

 

Oxygenterapie
Oxygenterapie (regenerační kyslíková kúra) napomáhá celkové regeneraci organismu, zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí. Působí příznivě na psychiku, výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu, snižuje nepříznivé zdravotní dopady špatných ekologických podmínek. Oxygenterapie je vhodnou preventivní terapií u kuřáků či osob vykonávajících náročnou profesi zatěžující mozkovou činnost.

 

Elektroterapie
Elektroterapie využívá aplikace různých druhů elektrických proudů. Jejím vlivem dochází k lokálnímu zvýšení teploty tkání, je proto vhodná při onemocněních pohybového aparátu, u chronických a degenerativních onemocnění apod.

 

Cvičení v bazénu
Skupinové cvičení v bazénu je velmi účinné při léčbě stavů po operacích, úrazech pohybového ústrojí, neurologických onemocněních a všude tam, kde je možné zlepšit pohybové schopnosti. Provádí se v bazénu ve skupinách, tedy pro klienty se shodnou diagnózou, pod vedením odborného rehabilitačního pracovníka a eventuálně dle předpisu lékaře.

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k odběru našich novinek a zůstaňte s námi v kontaktu

Online booking