Prodělali jste vážnou nemoc nebo úraz, cítíte se dlouhodobě vyčerpaní a chtěli byste něco udělat pro své zdraví? Máte dlouhodobé potíže s pohybovým ústrojím? Zvažujete zažádat o hrazený lázeňský léčebný pobyt, ale nevíte, co je pro to potřeba udělat?
Stále více lékařů varuje před nadměrným užíváním léků a doporučují spíše návrat k osvědčeným přírodním zdrojům, díky kterým můžete dopřát svému tělu šetrnější péči. Lázeňská péče má prokazatelné účinky při léčbě mnoha onemocnění a její efekt přetrvává ještě několik měsíců po jejím ukončení, což je hlavním důvodem, proč se lidé do lázní pravidelně vracejí. Krásné okolí lázní přímo vybízí k procházkám a turistickým výšlapům, v hotelu je pak hostům k dispozici bazén, whirlpool či sauna.
V zdravotnickém zařízení Orea Spa Hotelu Cristal**** poskytujeme špičkovou lékařskou, fyzioterapeutickou a balneologickou péči. Zaměřujeme se na:
Léčebné programy pro:
Naše zdravotnické zařízení nabízí širokou škálu léčebných procedur, které vždy doporučí lékař s ohledem na váš aktuální zdravotní stav.
Léčebné procedury řadíme do dvou skupin:
Mariánské Lázně jsou díky různorodosti zdejších minerálních pramenů ideální pro léčbu mnoha onemocnění. V samotném městě vyvěrá kolem 40 minerálních pramenů, které léčí:
Oba naše prameny se nacházejí v blízkosti Ferdinandovy kolonády a jsou čerpány z hloubek okolo 70 m. Chemickým složením se jedná o hydrogenuhličitano-sírano-sodné, velmi silně mineralizované přírodní studené kyselky. Mají vysoký obsah vápníku, hořčíku a železa. Doporučený pitný režim je 0,5 – 0,7 l minerální vody denně, nejlépe rozdělené do 3 dávek, asi 30 – 45 minut před jídlem.
Prameny jsou pro vysoký obsah volného CO2 vhodné také pro zevní balneaci v podobě uhličitých koupelí, které zlepšují prokrvení, mají sedativní účinek a přispívají k úpravě krevního tlaku.
Mariánské Lázně se nacházejí v severní části západočeského kraje a mají téměř 13 tisíc obyvatel. Jde o jedno z nejmladších lázeňských měst s přibližně 40 minerálními prameny hojně protkaného parky, v rozlehlých lesích se nachází mnoho udržovaných pěších tras, které vás zavedou jak k nádherným výhledům na město, tak i do divokých míst Slavkovského lesa.
Každoročně navštíví Mariánské Lázně tisíce návštěvníků právě díky dechberoucí přírodě, minerálním pramenům a možnosti propojit odpočinek s vycházkami, sportem a kulturními programy, které se v posledních letech ve městě pořádají. V Orea Spa Hotelu Cristal**** se nacházejí minerální prameny Edward VII. a Augustinův, které mají pozitivní zdravotní účinky na trávicí a močové ústrojí.
V Mariánských Lázních se využívají přírodní léčivé zdroje, jakými jsou minerální prameny, léčivý plyn a peloidy (rašeliny, slatiny a bahna). Léčí se zde nejrůznější onemocnění pod dohledem špičkových odborníků, mnoho hostů však jezdí do tohoto lázeňského města pouze preventivně. Léčivé zdroje dokážou pomoci od bolestí, zmírnit průběh onemocnění pohybového ústrojí, močového ústrojí, dýchacích cest, ale i ulevit při gynekologických, metabolických či onkologických onemocněních.
Historie Mariánských Lázní začala teprve před 200 lety a konec 19. století a začátek 20. století jsou tak považovány za vyvrcholení zlaté éry tohoto města, kdy patřily Mariánské Lázně k významným lázním, které hostily slavné osobnosti své doby.
Léčivé prameny a jejich účinnost začal na konci 18. století studovat klášterní lékař Josef Jan Nehr a brzy se přesvědčil o jejich blahodárných účincích na zdraví člověka. Zjistil totiž, že užívání nepatrného množství vody několikrát denně všem mnichům pozitivně ovlivnilo trávení, povzbudilo chuť k jídlu a zlepšilo kvalitu spánku. Díky tomu byl v roce 1808 postaven první lázeňský dům s názvem Mariánské Lázně podle Mariina pramene, u něhož se tento dům nacházel.
V roce 1820 navštívil město básník Johann Wolfgang Goethe a byl doslova okouzlen místními přírodními podmínkami. Jeho přítomnost v Mariánských Lázních vyvolala zvýšenou návštěvnost majetnější klientely a řady dalších významných osobností – Mariánské Lázně navštívili například Franz Kafka, Friedrich Nietzsche, Gustav Mahler, Pierre de Coubertin, Rudyard Kipling, Mark Twain či Thomas Alva Edison.
Mariánské Lázně si zamiloval také Eduard VII., který do města zavítal na konci 19. století a opakovaně se sem vracel. Město se stalo mimo jiné dějištěm řady politických setkání.
V období první světové války došlo kvůli tragické situaci v Evropě k výraznému úbytku hostů, od poloviny 20. let se v návaznosti na propojení železničních tratí s Chebem, Karlovými Vary, Vídní, Prahou a Plzní do města začali návštěvníci vracet. Během druhé světové války sloužilo město coby lazaret, po válce došlo k odsunu sudetských Němců tvořících většinu místních obyvatel. Lázeňská zařízení byla za vlády komunistů znárodněna a v roce 1952 byl založen Výzkumný ústav balneologický. Ve stejném roce byla ve městě zřízena trolejbusová doprava. Po roce 1989 bylo mnoho původních mariánskolázeňských budov renovováno, modernizováno a otevřeno mezinárodním návštěvníkům.
Díky neposkvrněné přírodě, překrásným novoklasicistním a secesním budovám a minerálním pramenům jsou Mariánské Lázně skutečným architektonickým skvostem, který stojí za nejednu návštěvu.