Aktivity-Tipy na výlety

Orea Spa Hotel Cristal

Tipy na výlety

Zámek Kynžvart

Zámek je ojedinělou ukázkou venkovské reprezentativní rezidence ve stylu vídeňského klasicismu a empíru. Původně barokní sídlo nechal v letech 1821–36 rakouský kancléř von Metternich přestavět na empírový zámek. V zámku se nachází jedna z nejcennějších zámeckých knihoven v Čechách.

 

Hrad Loket

Gotický královský hrad založen ve 13. století, jehož název vznikl díky poloze nad ohybem (loktem) řeky Ohře.

 

Klášter Teplá

Premonstrátský klášter v Teplé nedaleko Mariánských Lázní byl založen na základě třetí křížové výpravy do Svaté země ve 12. století. Ke klášteru náleží také hospodářské budovy pivovaru, seníku a sýpky.

 

Park Boheminium

Park Boheminium je naučně poznávací okruh na východním okraji Mariánských Lázní s dokonalými maketami (v měřítku 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky v překrásném prostředí krajinného parku. Najdete zde například model zámku Červená Lhota, horu Říp a dalších více než 70 modelů.

 

Sportovní aktivity

Skiareál Mariánky

Sjezdové lyžování – 2 vleky, kabinová lanovka.

 

Cyklotrasy

 

Lanové centrum

 

Nordic walking

Golf

Hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně

(18-ti jamkové hřiště) je nejstarší hřiště v České Republice. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která si zachovala svůj ráz a není rušena žádnou zástavbou.

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k odběru našich novinek a zůstaňte s námi v kontaktu

Online booking